Już za tydzień święto ważne dla nas wszystkich. Ruszamy wtedy z nową kampanią społeczną! Czego dotyczy? Uchylamy rąbka tajemnicy: ryzykowne inwestycje, znane twarze, sieć… Już dziś zajrzyj na prawakonsumenta.uokik.gov.pl, obejrzyj nasze webinary, posłuchaj podcastu.

15 marca, w Światowy Dzień Konsumenta, startujemy z ogólnopolską kampanią społeczną. W tym roku ostrzegamy przed fałszywymi inwestycjami, które uwiarygadniane są wizerunkami znanych osób bez ich wiedzy. Superokazja? Jeden klik i zysk w mig? Każdy z nas może być kuszony reklamami inwestycji ukazywanych jako zyskowne, bez ryzyka – w waluty, kryptoaktywa, weksle, akcje dużych firm lub obligacje. Zapraszamy media, instytucje i organizacje do wspólnych działań. Ty też możesz podzielić się wiedzą – już od poniedziałku na uokik.gov.pl wszystkie informacje, również do wykorzystania przez Ciebie. Każdy z nas może paść ofiarą cyberoszustów. Włącz się w akcję społeczną: Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!

Odliczamy do ŚDK. Raz… dwa… A już dziś sięgnij po wiedzę!

•    Czytaj i dziel się: prawakonsumenta.uokik.gov.pl.
•    Oglądaj webinary na YouTube. Zacznij od „Na co uważać, żeby nie stracić danych i pieniędzy?”.
•    Słuchaj podcastu na Spotify. Na początek proponujemy „Konsumenckie ABC – Gdzie po pomoc?”.
•    Obserwuj nas na Instagramie i X, a jeśli chcesz zawsze dostawać informację o nowych komunikatach – zapisz się na newsletter.
 

Dodatkowe informacje dla mediów

Biuro prasowe UOKiK

adres pl. Powstańców Warszawy 1  
00-950 Warszawa
telefon 22 55 60 246
mail biuroprasowe@uokik.gov.pl
instagram @UOKiKgovPL

Pomoc dla konsumentów

telefon 801 440 220 lub 22 266 76 76  
– infolinia konsumencka
mail porady@dlakonsumentow.pl
adres
 
Rzecznicy konsumentów   
– w Twoim mieście lub powiecie

Post Navigation