UOKiK otwarty dla studentów — trwa rekrutacja do 2. edycji Summer Camp — bezpłatnych warsztatów z prawa konkurencji. Zapraszamy do Warszawy przyszłych prawników i ekonomistów. To wyjątkowa okazja do poznania kulis pracy UOKiK. Nagraj wideo, napisz esej i zgłoś się online — masz na to jeszcze 2 tygodnie!

Warsztaty Summer Camp UOKiK to pięć dni spotkań z ekspertami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz gośćmi specjalnymi. To omawianie najciekawszych, antymonopolowych case studies, poznanie tajników pracy analityków i case handlerów, to inspirująca wymiana poglądów.

— Zapraszam studentów do przeżycia tygodniowej przygody z UOKiK. Summer Camp to nasz najnowszy projekt edukacyjny dla przyszłych antymonopolowych ekspertów. Zeszłoroczna, pilotażowa edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i również nam przyniosła wiele satysfakcji i inspiracji. Co więcej, Summer Camp UOKiK został wyróżniony w konkursie Competition Advocacy Contest 2024 za nowoczesną i angażującą formułę. Cieszymy się bardzo i oczywiście idziemy dalej. Jeszcze raz — serdecznie zapraszam! — mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Warsztaty odbędą się od 16 do 20 września w siedzibie UOKiK w Warszawie. Weźmie w nich udział 25 studentów co najmniej 2. roku prawa, ekonomii i kierunków pokrewnych. Zapewnimy zakwaterowanie i wyżywienie.

Nagraj, napisz, wygraj!

  • Przygotuj maks. 90-sekundowe wideo z autoprezentacją — opowiedz o sobie, dlaczego chcesz wziąć udział w Summer Camp UOKiK i dlaczego to właśnie Ciebie powinniśmy do nas zaprosić. Cenimy autentyczność.
  • Napisz pracę „Po co i jak chronić konkurencję we współczesnej gospodarce?” — rozprawkę, analizę lub esej na dwie-cztery strony. Uwzględnij własną interpretację zaobserwowanych zjawisk, przedstaw tezy postawionego zagadnienia, poprowadź logicznie wywód, sformułuj wnioski.

Zgłoś się do 16 czerwca online >>>

Ocenimy wideo i pracę. Najlepsi otrzymają potężną dawkę wiedzy i praktyki o: kontroli koncentracji, nieuczciwych praktykach, nadużywaniu pozycji dominującej, białym wywiadzie, informatyce śledczej, czy tajemniczym kliencie.

Co więcej, najlepsi z najlepszych uczestników Summer Camp UOKiK otrzymają propozycję pracy — w centrali lub jednej z ośmiu delegatur Urzędu. Zaczniemy od płatnych praktyk absolwenckich i być może zaprosimy Cię do dołączenia do naszego zespołu na dłużej.

Dlaczego warto wziąć udział w Summer Camp UOKiK

   

A po wrześniowych warsztatach…

29 listopada mija termin zgłoszeń do konkursu Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską oraz rozprawę doktorską poświęconą ochronie konkurencji i konsumentów. Główne nagrody w konkursie magisterskim to 7 tys. zł, w doktorskim — 10 tys. zł. Dodatkowo istnieje możliwość opublikowania pracy nakładem UOKiK oraz odbycia płatnych praktyk absolwenckich w Urzędzie.

Więcej o konkursach UOKiK znajdziesz na www.

 

Informacje dla mediów

telefon  +48 603 124 154
mail  biuroprasowe@uokik.gov.pl
adres pl. Powstańców Warszawy 1  
00-950 Warszawa

Obserwuj nas

instagram X youtube @UOKiKgovPL

Post Navigation