Jesteś po prawie, ekonomii, administracji lub zarządzaniu? Obroniłeś pracę magisterską na temat ochrony konkurencji lub konsumentów? Zgłoś ją do konkursu Prezesa UOKiK! Masz czas do 30 listopada 2023 r. Pula nagród to 40 tys. zł.

To już 15. edycja konkursu Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską w obszarze ochrony konkurencji i 13. w obszarze ochrony konsumentów.

– Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. To nie tylko szansa na nagrody finansowe – to także możliwość odbycia płatnych praktyk w UOKiK. Laureaci chętnie z tego korzystają, a niektórzy pozostają z nami dłużej, dołączając do zespołu ekspertów Urzędu. Ogromnie nas to cieszy! – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Co, gdzie, kiedy?

Do konkursu możesz zgłosić pracę magisterską napisaną w języku polskim, obronioną między 15 października 2022 r. a 15 października 2023 r.

Prace poświęcone ochronie konkurencji powinny dotyczyć praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, pomocy publicznej lub przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Z kolei prace z obszaru ochrony konsumentów – praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, nieuczciwych praktyk rynkowych lub niedozwolonych postanowień wzorców umów.

Zgłoszenie konkursowe, zawierające wypełniony formularz, egzemplarz pracy, jednostronne streszczenie i zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające termin obrony i temat pracy, możesz przesłać pocztą elektroniczną, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej lub operatora pocztowego.

Masz czas do 30 listopada 2023 r. do godziny 16:15 (o przyjęciu zgłoszenia decyduje data wpływu).

 

Co możesz wygrać?

W obu obszarach tematycznych nagrody finansowe wynoszą łącznie 40 tys. zł, w tym:

  • 7 tys. zł za I miejsce
  • 5 tys. zł za II miejsce
  • 3 tys. zł za III miejsce

oraz wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji – 5 tys. zł.

Co ważne, laureatom proponujemy także płatne praktyki absolwenckie w Urzędzie oraz publikację prac w ramach serii „Biblioteka UOKiK”. Pobierz zwycięskie prace >>>

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, a patronem Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie uokik.gov.pl >>>

Czy warto wziąć udział? Zobacz co mówią laureaci ostatniej edycji:

 

Przypominamy o trwającym konkursie UOKiK na najlepszą rozprawę doktorską poświęconą ochronie konkurencji i konsumentów. Nagroda główna to 10 tys. zł. Prace można składać do 29 listopada 2024 r. Więcej informacji o konkursie na stronie >>>

Dodatkowe informacje:

Departament Komunikacji
Tel.: 22 55 60 246
E-mail: dk@uokik.gov.pl

Tagi: ochrona konsumentówochrona konkurencjikonkursprace magisterskienagrody

Pliki do pobrania

Post Navigation